Okolí

Komárov
V Komárově se nachází muzeum litiny. Uměleckou litinu, která proslavila komárovské slévače, můžete potkávat po celém parku a přilehlém okolí. Za sportem můžete vyrazit do fitcentra nebo na jeden z kurtů nedaleké sokolovny. Na fotbal se můžete jít podívat na hřiště místního klubu FK Komárov. Samozřejmě se nachází v blízkosti penzionu několik hospod a restaurací, kde si můžete dojít na oběd či večeři. Potraviny lze nakoupit v Jednotě SD přímo na náměstí.


Brdy
Neboť Komárov leží na okraji Brdských lesů, je ideálním místem odkud vyrážet jak na pěší tak na cyklistické výlety. V Brdech můžete mimo jiné obdivovat zbytky vojenských krytů a bojovišť, které zbyly po bývalém vojenském prostoru, kolem Padrťských rybníků překrásnou flóru a klidné hladiny vodních ploch nebo samozřejmě dominantu Brd, zříceninu hradu Valdek. Brdské lesy také v sezóně lákají nespočet houbařů. V zimě je zde možnost vyrazit na výlet na běžkách. Stopy zde nejsou upravovány, ale během sezóny jich místní nadšenci několik prošlápnou.

Koupání
Záskalská přehrada se stává v letních měsících útočištěm všech milovníků vodních radovánek. Rozlehlá přehrada nabízí dostatek místa pro aktivní plavání nebo jen dovádění ve vodě. Travnaté břehy jsou v létě zaplněny rodinami s děti. V hořovicích se nachází koupaliště s několika venkovními bazény a tobogánem. V chladnější dnech lze využít krytý bazén s parní komorou a saunou, která je příjemná především v zimních měsících.

Hrady a zámky
V okolí Komárova zle navštívit několik hradů a zámků. Již dříve zmiňovaná zřícenina hradu Valdek. 15km od penzionu lze navštívit hrad Žebrák a hrad Točník. Okolí kostela v Mrtníce nabízí také krásná panoramata. V nedalekých Hořovicích lze obdivovat místní zámek a jeho přilehlou zahradu. Překrásný zámek lze také navštívit ve Zbiroze.

Kultura
Co se týče kultury je Komárov poněkud skromější. Občas se konají v okolních vesnicích zábavy a tancovačky. Místní dobrovolnické divadelní spolky mívají několik představení do roka. Z jara se v Oseku každoročně koná oblíbený festival Osecká pohoda. Nejen za muzikou se lze vypravit do klubu LABE v Hořovicích.